Designerzy

 


Zaha Hadid


Zaha Hadid to jedna z najbardziej szanowanych postaci międzynarodowej sceny architektonicznej. Była wizjonerem i twórcą spektakularnej i innowacyjnej architektury. Reprezentowała dekonstruktywizm, nurt w architekturze charakteryzujący się krzywoliniowymi kształtami, które służą zaburzeniu i przemieszczeniu takich elementów jak konstrukcja szkieletowa oraz bryła. Stworzyła własny styl, który wywodzi się z futuryzmu, a zaprojektowane przez nią budynki charakteryzują się niestandardową, miękką linią. Jej obiekty można podziwiać min. w Rzymie, Baku, Michigan czy Glasgow.
Jako pierwsza kobieta otrzymała nagrodę Pritzkera - najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie architektury. Ten sukces otworzył jej drzwi do kolejnych wyróżnień Dwa lata z rzędu w 2010 i 2011 Zaha Hadid otrzymała nagrodę Stirlinga. W jej ręce trafił także złoty medal królewskiego instytutu Architektów (RIBA) oraz nagroda imienia Miesa Van der Rohe.
Zaha Hadid zmarła niespodziewanie w dniu 31 marca 2016 roku w wieku 65 lat. Kolekcja tapet "Hommage" stworezona we współpracy z firmą MARBURG to ostatnie dzieło tej autorki.

 

 


Luigi Colani


Luigi Colani, niemiecki rzeźbiarz, malarz, projektant przedmiotów użytkowych, wizjoner z Karlsruhe, nazywany jest geniuszem aerodynamicznego wzornictwa. W swoich projektach stosuje zazwyczaj rozwiązania i formy podpatrzone w naturze. Nigdy nie ma w nich kątów prostych! Colani preferuje bowiem formy obłe i aerodynamiczne, odpowiadające stylizacji opatrywanej czasem mianem streamline. Choć wiele zaprojektowanych przez niego przedmiotów nie weszło do seryjnej produkcji – i tak miały olbrzymi wpływ na współczesny design.
Projektant we współpracy z firma MARBURG tworzy kolekcje tapet.

 

 


Carl Robinson


Carl Robinson to brytyjski projektant który od wielu lat współpracuje z amerykańską marką Wallquest gdzie tworzy tapety i okładziny ścienne.
Jego projekty cechuje wyjątkowe wzornictwo. Wiedzę i doświadczenie zdobywał pracując ramię w ramię ze swoim ojcem i dziadkiem w Wielkiej Brytani.
Dzięki temu opanował rzemiosło i z lekkością przychodzi mu projektowanie interesujących wzorów. Jego projekty cechuje pomysłowość, zróżnicowane tekstury,  ponadczasowe wzornictwo oraz wykorzystanie naturalnego piękna materiałów.

 


Candice Olson


Candice Olson to projektantka wnętrz –  bardzo popularna zarówno w Kanadzie, z której pochodzi, jak i w Stanach Zjednoczonych.
Po ukończeniu studiów z zakresu projektowania wnętrz na uniwersytecie Ryerson w Toronto, Candice Olson pracowała w kilku najlepszych, kanadyjskich firmach z tej dzieciny. Własną firmę założyła w 1994 roku.  Współpracuje z kilkoma magazynami wnętrzarskimi, zaś od 2005 roku projektuje już swoje meble, tkaniny, tapety, oświetlenie, a także wyposażenie łazienek i kuchni. Jest znaną osobowością telewizyjną i autorytetem w swojej dziedzinie. Jej nazwisko to mocna, ciesząca się zaufaniem marka. Jej energia, kreatywność i poczucie humoru przyciąga rzesze fanów na całym świecie.

 

 


Joanna Gaines


Joanna Gaines to uznana projektantka wnętrz. Razem ze swoim mężem są gospodarzami programu Fixer Upper HGTV, w którym na oczach widzów naprawiali i przebudowywali stare źle zaprojektowanie i nie ergonomiczne domy. Duet łączy w sobie wielki instynkt do nieruchomości Chipa oraz wyjątkowe oko Joanny w dziedzinie projektowania.
Joanna we współpracy z amerykańska marką York zaprojektowała kolekcję tapet Magnolia Home. Katalog powstał na bazie inspiracji i wieloletnich doświadczeń projektantki. To zbiór stylowych tapet, w którym znajdziemy różnorodne wzory. Propozycje pozwolą ocieplić wnętrze oraz podkreślą  jego indywidualny charakter.https://www.traditionrolex.com/11